Lidhje

Zjarri në nëndetësen bërthamore ruse, pa rrjedhje radioaktive


Zjarri në nëndetësen bërthamore ruse, pa rrjedhje radioaktive

Zyrtarët thanë se zjarrëfikësit mposhtën më në fund zjarrin në një nëndetëse bërthamore të ankoruar në veri të Rusisë dhe se nuk ka patur rrjedhje radioaktive.

Autoritetet thanë sot se një numër anëtarësh të ekuipazhit po monitorojnë temperaturat dhe se nivelet e dioksidit të karbonit brenda nëndetëses bërthamore Jekaterinburg nuk janë të rrezikshme.

Të paktën shtatë vetë, përfshi zjarrëfikësa u çuan në spital për probleme të frymëmarrjes pas zjarrit që shpërtheu dje.

Zjarri ndodhin ndërsa nëndetësja po ankorohej për riparim në rajonin Murmansk.

XS
SM
MD
LG