Lidhje

Ditari - Peleshi: Siguria kibernetike kërkon kombinim të shumë faktorëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Ditari - Peleshi: Siguria kibernetike kërkon kombinim të shumë faktorëve

Intervistë me Ministrin e Mbrojtes së Shqipërisë, Niko Peleshi, i cili ndër të tjera flet për shqetësimin e rrezikut në rajonin e Ballkanit pas luftës në Ukraine, mbi çështjen e sigurisë kibernetike si dhe mbështetjen amerikane në këtë drejtim. Në Tiranë u zhvillua një ceremoni e posaçme në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit. Vleresohet roli i Shqipërise për shpëtimin e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore si edhe për luftën kundër anti-semitizmit në ditët e sotme Ukraina pritet të marrë në javet e ardhme tanke moderne nga SHBA, Britania dhe Gjermania. Por cfarë karaktersitikash kanë këto tanke? Zëri i Amerikës iu sjell më shumë detaje.

All programs

Up next 18:00 - 18:30 30 min

Ditari
See full schedule
XS
SM
MD
LG