Lidhje

Ditari - Sfidat globale në qendër të takimit të OSBE-së në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ditari - Sfidat globale në qendër të takimit të OSBE-së në Shkup

Fillon në Shkup takimi i 30-të i Këshillit të Ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të OSBE-së ku po debatohet mbi çështjet e sigurisë, luftën kundër korrupsionit dhe sundimin e ligjit, por dhe mbi të ardhmen e organizatës. Henry Kissinger, ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare dhe ish-Sekretar i Shtetit vdiq dje në moshën 100 vjeçare. Ai lë pas një trashëgimi komplekse në diplomacinë amerikane. Izraeli dhe Hamasi arrijnë një marrëveshje për të zgjatur armëpushimin edhe për një ditë, ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken viziton për herë të tretë Lindjen e Mesme që kur filloi konflikti.

All programs

Up next 18:00 - 18:30 30 min

Ditari
See full schedule
XS
SM
MD
LG