Lidhje

Ditari- Shqipëri, vazhdojnë protestat me tymuese në parlament
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ditari- Shqipëri, vazhdojnë protestat me tymuese në parlament

Qindra veta morën pjesë të hënën në ceremoninë e rivarrimit të Liridona Ademajt, për vrasjen e së cilës dyshohet bashkëshorti i saj dhe dy persona të tjerë. Dhomat e Specializuara me seli në Hagë miratuan pjesërisht kërkesën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar për të kufizuar kontaktet dhe komunikimet për Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe Rexhep Selimin, për shkak të atyre që cilësohen kërcënime ndaj integritetit të procesit dhe ndërhyrjen tek dëshmitarët. Në Shqipëri, seanca e sotme e parlamentit u zhvillua sërish mes tensioneve dhe kaosit, ndërsa deputetë të opozitës përdorën sërish tymueset për të penguar zhvillimin e saj. Intervistë me deputetin e Kuvendit të Shqipërisë zotin Agron Shehaj.

All programs

Up next 18:00 - 18:30 30 min

Ditari
See full schedule
XS
SM
MD
LG