Lidhje

Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet. Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit.

Valët dhe frekuencat
Programi Televiziv Ditari nga ora 18:00 deri në 18:30 mund të ndiqet përmes satelitit Hotbird 8, drejtimi 13 gradë në lindje, transponderi 76, polarizimi vertikal, numri i identifikimit të rrjetit 1 ose 4, frekuenca 12.226 GHz, Symbol Rate 27.5 MS/S (megasymbol per sekonde), FEC 3/4, kanali 240.

Partnerët:
NË SHQIPËRI
RTSH (Tiranë), News 24, (Tiranë), TV Onufri (Berat), TV Mati (Burrel), AVN (Fier),
TV Gjirokastër (Gjirokastër), TV Kukës (Kukës), TV Lezha (Lezhë), TV Dibra (Peshkopi), TV Sot 7 (Pogradec), TV Puka (Pukë), TV Mirdita (Rrëshen), TV Trio Cable (Vlorë), TV 6+1 (Vlorë), TV Amantia (Vlorë), TV B. Curri (Tropojë), TV Korça (Korçë), RTV ABC (Korçë)
NË KOSOVË
RTV 21 (Prishtinë), TV Mitrovica (Mitrovicë), TV A1 (Prizren), RTV Prizreni (Prizren),
RTV Dukagjini (Pejë), TV Vali (Gjilan), TVMEN (Gjilan) TV Liria (Ferizaj), TV Tema (Ferizaj)
NË MAQEDONI
Klan Macedonia (Tetova), TV Gura (Kërçovë), TV Era (Shkup), TV Art Kanal (Strugë), TV Kaltrina (Strugë), TV Çegrani (Çegran), TV Hana (Kumanovë), TV Festa (Kumanovë), TV Koha (Tetovë), TV Uskana (Kërçovë), TV 2 (Gostivar)
NË MAL TË ZI
TV Teuta (Ulqin), TV Boin (Ulqin)
NË SERBI
RTV Spektri (Bujanoc)
XS
SM
MD
LG