Lidhje

Debate rreth situatës në Universitetin e Prishtinës


Në Kosovë, qeveria synon që deri në fillim të javës së ardhshme të dërgojë në Parlament ligjin për arsimin e lartë në Kosovë, në përpjekje për të tejkaluar situatën në Universitetin e Prishtinës. Aktualisht Universiteti publik i Prishtinës që është më i madhi dhe më i vjetri në Kosovë ka mbetur pa udhëheqësit më të lartë për shkak të valës së dorëheqjeve që pasuan disa ditë protestash të përshkuara edhe me përplasje të dhunshme.
Kriza e Universitetit të Prishtinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
XS
SM
MD
LG