Lidhje

Drejt ndërtimit të institucioneve në Kosovë?


Në Kosovë, vendimi i bllokut politik të krijuar nga Lidhja Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën që të heqin dorë nga posti i kryetarit të parlamentit, ka krijuar mundësinë për fillimin e funksionimit të parlamentit, që është kusht për ndërtimin e institucioneve. Por, çështja tani mbetet tek debatet për krijimin e qeverisë së Kosovës.

Drejt ndërtimit të institucioneve në Kosovë?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG