Lidhje

Parku Natyror Rajonal i Shkrelit


Parku Natyror Rajonal i Shkrelit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Në Malësi të Madhe u inaugurua Parku Natyror Rajonal i Shkrelit, i cilësuar si Porta e Alpeve Shqiptare. Krijimi i Parkut Natyror Rajonal të Shkrelit pritet t’i shërbejë ruajtjes dhe mbrotjes së biodiversitetit dhe zhvillimit të bujqësisë dhe turizmit malor.

XS
SM
MD
LG