Lidhje

Banka Botërore dhe Shqipëria


Banka Botërore dhe Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Banka Botërore i kërkoi sot Shqipërisë që rritjen ekonomike ta shoqërojë me zbutjen e varfërisë dhe përmirësimin e tregut të punës. Ajo shprehu shqetësim për emigrimin e lartë të shqiptarëve, të cilët janë edhe pjesa më e arsimuar e shoqërisë.

Episodet

Shiko gjithë episodet
XS
SM
MD
LG