Lidhje

Ballkani dhe konfliktet e huaja


Ballkani dhe konfliktet e huaja
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Në Kosovë, përfaqësues nga vende të ndryshme të botës po diskutojnë lidhur me ndikimet që po ushtrojnë në Evropën Juglindore konfliktet si ai në Ukrainë dhe në Siri. Gjatë këtyre debateve që po zhvillohen në kuadër të një konference ndërkombëtare, u tha se Rusia po përpiqet që në rrugë politike e financiare si dhe nëpërmjet çështjeve që lidhen me energjinë të shtrijë ndikimin e saj në një pjesë të vendeve të rajonit, i cili është ndikuar ndërkaq edhe nga konflikti në Siri, kryesisht nëpërmjet përfshirjes së luftëtarëve të huaj.

Ballkani dhe konfliktet e huaja
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

XS
SM
MD
LG