Lidhje

Debat për mocion votëbesimi për Presidentin Ivanov


Maqedoni: Debat për mocion votëbesimi për Presidentin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Parlamenti i Maqedonisë po debaton për një mocion votëbesimi ndaj presidentit Gjorgje Ivanov. Opozita maqedonase, e drejtuar nga Lidhja Social Demokrate dhe e mbështetur nga Bashkimi Demokratik për Integrim, kërkojnë shkarkimin e presidentit për shkak të vendimit, që ata e konsiderojnë anti-kushtetues, të faljes së dhjetra zyrtarëve të dyshuar për vepra penale. Më pas presidenti i anuloi faljet. Por nisma nuk pritet të miratohet për shkak të numrit jo të mjaftueshëm të ligjvënësve të dy partive.

Maqedoni: Debat për mocion votëbesimi për Presidentin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

XS
SM
MD
LG