Lidhje

Ditari

Maqedoni: Debat për mocion votëbesimi për Presidentin


Parlamenti i Maqedonisë po debaton për një mocion votëbesimi ndaj presidentit Gjorgje Ivanov. Opozita maqedonase, e drejtuar nga Lidhja Social Demokrate dhe e mbështetur nga BDI, kërkojnë shkarkimin e presidentit për shkak të vendimit, të faljes së dhjetra zyrtarëve të dyshuar për vepra penale.

Episodet

Shiko gjithë episodet
XS
SM
MD
LG