Lidhje

Kosovë, KQZ kërkon rinumërin e 425 kuti votimesh


Rinumërin votash pas zgjedhjeve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

White King, the first white lion cub to be born in Spain, is presented to the press at the Guillena World Park Reserve in Sevilla.

Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dërguar për rinumërim 425 kuti votimesh për shkak të siç është thënë, mospërputhjes së të dhënave të kandidatëve dhe subjekteve politike. Ky proces dhe numërimi i votave tjera me kusht, ka bërë që të zgjatet procesi i certifikimit të rezultateve, të cilin janë duke e pritur edhe partitë politike për fillimin e negociatave për krijimin e qeverisë së re. Rezultatet paraprake nuk krijojnë hapësirë për asnjërin subjekt politik që të krijojë e vetme qeverinë pa një koalicion të ri.

Rinumërin votash pas zgjedhjeve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG