Lidhje

BE: Zgjedhje të qeta dhe të rregullta në Kosovë


Vëzhguesit e Bashkimit Evropian thanë të martën se zgjedhjet e së dielës në Kosovë ishin kryesisht të qeta dhe u zhvilluan në mënyrë të rregullt. Mbi 12 mijë vëzhgues vendas e ndërkombëtarë ndoqën raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin komunal, ndërsa tashmë partitë politike janë duke pritur numërimin e votave me kusht, të cilat mund të ushtrojnë ndikim në rezultatet përfundimtare sidomos në Prishtinë dhe Prizren.

BE: Zgjedhje të qeta dhe të rregullta në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG