Lidhje

Kosovë, roli i mediave në luftën kundër ekstremizmit


Roli i mediave në luftën kundër ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare dhe të mediave thanë të premten se roli i gazetarëve në luftimin e ekstremizmit të dhunshëm është thelbësor dhe se raportimi i saktë është shumë i rëndësishëm në këtë luftë. Në një konferencë të organizuar në Prishtinë për rolin e mediave në luftimin e ekstremizmit të dhunshëm, u tha se mediat duhet të kenë kujdes në trajtimin e kësaj dukurie, pasi përveç ndikimit në luftimin e saj, njëkohësisht rrezikon ta nxisë ekstremizmin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG