Lidhje

Filadelfia- shtohen rastet e mbidozës


Epidemia e opiumit në SHBA vazhdon të rritet. Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, vlerësimet më të fundit zyrtare thonë se 72.000 raste të vdekjeve nga mbidoza.

Këtë vit, gazetarët e Zërit të Amerikës Chris Simkins dhe Jeff Swicord po dokumentojnë histori reale të epidemisë. Ata ndjekin disa personazhe që vuajne nga varësia e drogës në tre qytete - Majami, Filadelfia dhe Neshvillë - ku jetët e njerëzve dhe lagje të tëra janë transformuar nga abuzimi i drogës.

Pas dëbimeve masive në lagjen Kensington të Filadelfias, shtohen rastet e mbidozës, ndërkohë, Eriku del nga rehabilitimi, i transformuar.

Filadelfia- shtohen rastet e mbidozës
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG