Lidhje

Situatë e vështirë në rrugët kombëtare që përshkojnë Veriun e Shqipërisë


Situatë e vështirë në rrugët kombëtare që përshkojnë Veriun e Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Situatë e vështirë në rrugët kombëtare që përshkojnë Veriun e Shqipërisë

Edhe gjatë ditës së sotme kanë vazhduar rreshjet e dëborës në të gjithë zonën veriore të Shqipërisë. Situata është vështirësuar në akset rrugore kombëtare që shkojnë drejt Kosovës dhe Malit të Zi pasi kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e tyre nuk po përmbushin në kohë detyrimet. Situata paraqitet e vështirë edhe ne rrethin malor të Malësisë së Madhe ku autoritetet vendore po punojne për hapjen e rrugëve malore. Korrespondenti I Zerit te Amerikes, Pellumb Sulo, pergatiit kroniken q epo trasmetojme:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG