Lidhje

Ulqin: Studim për rivitalizimin e kripores


Mbrojtja e kripores së Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Në Ulqin u paraqit studimi për mbrojtjen dhe rivilatizimin e Kripores, ku parashihet që kjo zonë e njohur në Mesdhe ta ruajë biodiversitetin dhe të shndërrohet në një shtëpi për zogjtë shtegtarë. Studimi dhe projekt-ligji pason kërkesën e BE-së për mbrojtjen e kripores së Ulqinit si monument i veçantë natyror duke e kushtëzuar me hapjen e kapitullit 27 në kuadër të negociatave për anëtarësimin e Malit të Zi. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën:

Mbrojtja e kripores së Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

XS
SM
MD
LG