Lidhje

Stuhi të forta godasin jugun e SHBA


Stuhi vdekjeprurëse në jug të SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Stuhi të forta po përshkojnë jugun e Shteteve të Bashkuara, të shoqëruara me tornado që kanë lënë pas viktima e dëme materiale.

Autoritetet në qytetin Franklin, në pjesën qendrore të Teksasit njoftojnë për dëme materiale në komunitetet e zonës të goditura nga tre tornado me shpejtësi ere prej 225 km/orë.

Ekipet e ndihmave kanë shkuar në zonë për të ndihmuar banorët dhe për të analizuar dëmet. Dy banorë janë lënduar në këtë qytet dhe po marrin mjekim në spital.

Ndërkaq, në pjesën lindore të Teksasit, autoritetet njoftojnë se dy fëmijë me moshë 3 dhe 8 vjeç gjetën vdekjen kur era e fortë rrëzoi një pemë mbi familjen e makinës gjatë udhëtimit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG