Lidhje

Ecuria e Programit për 100 fshatra turistikë


Sfidat e programit për 100 fshatra turistikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Në Shqipëri Qeveria po nxit një Program për 100 fshatrat turistikë por sfidat e zhvillimit mbeten të mëdha. Megjithë pasuritë e mëdha natyrore dhe kulturore zonat kanë pak investime në infrastrukturë dhe një problem madhor mbetet largimi të rinjve jashtë vendit. Qarku i Gjirokastrës përfshin 12 fshatra turistikë në programin e Qeverisë në shumicën e të cilëve nuk po zhvillohet asnjë projekt.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG