Lidhje

Gjermania, Franca në përpjekje për ripërtëritjen e bisedimeve Kosovë-Serbi


Gjermania dhe Franca përpjekje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Në Kosovë, qëndruan këshilltarët e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, për të diskutuar hollësitë e takimit të caktuar për datën një korrik në Paris, në përpjekje për të siguruar rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Bisedimet mbeten të pezulluara për shkak të reagimit të Beogradit ndaj vendimit të qeverisë së Kosovës për t'u vendosur tarifa mallrave serbe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG