Lidhje

Qendra e Solidaritetit në Shqipëri


Fillon ngritja e nje Qendre Solidariteti në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Fillon ngritja e nje Qendre Solidariteti në Shqipëri

"Fundjave Ndryshe" një organizatë jo fitimprurëse në Shqipëri, synon të ndërtojë një qendër sociale, që ajo thotë se do të jetë ndër më të rëndësishmet jo vetëm në Shqipëri por edhe në Ballkanin Perëndimor. "Qendra e Solidaritetit" pritet të ketë një seri objektesh sociale dhe arsimore që do të ndihmojnë veçanërisht të rinjtë që vijnë nga shtresat në nevojë. Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte sot në mjediset e një ish reparti ushtarak në periferi të Tiranës ku do të ndërtohet kjo qendër.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG