Lidhje

Përdhunimi, krimi më i heshtur i luftës në Kosovë


Përdhunimi, krimi më i heshtur i luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

Përdhunimi, krimi më i heshtur i luftës në Kosovë

Në Kosovë me veprimtari të ndryshme sot shënohet dita ndërkombëtare e eliminimit të dhunës seksuale në konflikt. Gjatë luftës në Kosovë, mijëra gra dhe burra ishin viktimë e këtij krimi. Zëri i Amerikës në këtë ditë ju sjell rrëfimin e një burri të mbijetuar nga dhuna seksuale, me të cilin ka biseduar korrespondentja jonë në Prishtinë, Edlira Bllaca, dhe na ka dërguar këtë kronikë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG