Lidhje

Vuthaj: Manifestimi “Mirësevini në Alpet Shqiptare”


Vuthaj: Manifestimi “Mirësevini në Alpet Shqiptare”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Në fillim të gushtit në Vuthaj, të Plavës dhe Gucisë, tradicionalisht mbahet manifestimi popullor “Mirësevini në Alpet Shqiptare”, kushtuar diasporës shqiptare dhe takimit që bashkon bashkëatdhetarët në vendlindje.

Në manifestim ishin të pranishëm një numër i madh i qytetarëve, të cilët ndoqën një program të pasur artistik me këngë e valle nga të gjitha trevat ku jetojnë shqiptarët në rajon.

Vuthaj: Manifestimi “Mirësevini në Alpet Shqiptare”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG