Lidhje

Zvarritja e procesit të zgjedhjeve në Kosovë


Zvarritja e procesit të zgjedhjeve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Në Kosovë, ende nuk janë shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit dhe kjo po merr kohë më shumë se sa pritej. Numërimi i votave të diasporës të ardhura pas mbajtjes së zgjedhjeve dhe ankesat e ndryshme, ka bërë që të zvarritet procesi i çertifikimit të rezultatit, rrjedhimisht edhe procesi i ngritjes së institucioneve të reja.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG