Lidhje

Ndotja e lumenjve si rrezik për përmbytje


Ndotja e lumenjve dhe emergjencat
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Në Shqipëri shtretërit e lumenjve vazhdojnë të ndoten nga hedhja e mbeturinave dhe inerteve duke dëmtuar mjedisin, por dhe vënë në rrezik jetën dhe ekonominë e mijëra familjeve. Shqetësimi është përcjellë edhe në takimin e radhës të Bordit të Menaxhimit të Basenit Ujor Drin-Buna. Aty u tha se mungesa e venddepozitimit të mbeturinave në pjesën më të madhe të bashkive veriore të vendit, rrezikon të shkaktojë situata të emergjencave civile.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG