Lidhje

Përdorimi i gjuhës shqipe në komunën e Ulqinit


Përdorimi i gjuhës shqipe në institucionet e Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Hulumtimet dhe monitorimet e bëra në administratën publike në Komunën e Ulqinit tregojnë për mangësi të theksuara në përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.
Në një komunë me shumicë shqiptare, hulumtimet nxjerrin në pah mosrespektimin e parimit kushtetues dhe ligjor, siç është e drejta e përdorimit të gjuhës shqipe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG