Lidhje

Durrës: Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit dhe të pastrehët


Durrës: Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit dhe të pastrehët
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Qyteti i Durrësit po përjeton edhe sot pasojat e tërmetit të djeshëm, ndërsa toka është lëkundur disa dhjetëra herë gjatë ditës. Në të paktën 6 pallate të rrënuara vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar. Në qendrën e emergjencave pranë stadiumit shumë vullnetarë, donatorë dhe punonjës të shërbimeve civile janë duke ndihmuar disa mijëra banorë të pastrehë. Korrespondenti ynë Ilirjan Agolli sapo na ka sjellë këtë material nga Durrësi

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG