Lidhje

Mali i Zi, ligji i ri për simbolet kombëtare dhe zbatimi i tij


Mali i Zi, ligji i ri për simbolet kombëtare dhe zbatimi i tij
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës ministri i pakicave në qeverinë e Malit të Zi, Mehmet Zenka tha se miratimi i Ligjit për simbolet kombëtare siguron përdorimin e lirë të flamurit kombëtar dhe eliminon ligjin për rendin publik që sanksiononte në mënyrë të njëanshëm përdoruesit e këtyre simboleve.
Ky ligj, sipas zotit Zenka u mbështet tek përvojat dhe shembujt pozitiv të Evropës Perëndimore duke iu përshtaturrrethanave politike dhe demokratike të malit të Zi.

Mali i Zi, ligji i ri për simbolet kombëtare dhe zbatimi i tij
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG