Lidhje

Shqiptarët në Mal të Zi përmes tre librave të studiuesit Hajrulla Hajdari


Shqiptarët në Mal të Zi përmes tre librave të studiuesit Hajrulla Hajdari
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Pozita e shqiptarëve në Mal të Zi dhe marrëdhëniet e tyre me vendin amë, Shqipërinë, ishin në qendër të takimit të zhvilluar në qytetin e Shkodrës ku u promovuan tre librat e studiuesit nga Ulqini, Hajrullah Hajdari. Për herë të parë, këto libra paraqesin dokumente të rëndësishme nga arkivat e Malit te Zi dhe Shqipërisë, dokumente që për shumë dekada kanë qenë të mbydhura.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG