Lidhje

Rritja e rasteve me Covid-19 dhe shkalla e ndërgjegjësimit të qytetarëve


Rritja e rasteve me Covid-19 dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Rritja e rasteve me Covid-19 dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve

Në Shqipëri, me heqjen e masave kufizuese është shtuar ndjeshëm numri i të prekurve me COVID-19. Për momentin, të sëmurët po trajtohen në spitalin COVID në Tiranë por, përfaqësues të sistemit të kujdesit shëndetësor thonë se nëse rastet do të vazhdojnë të rriten, atëhere të sëmurët mund të trajtohen edhe në spitalet rajonale. Vetëm në qarqet Tiranë, Shkodër dhe Durrës gjenden rreth 80 për qind e të gjithë të prekurve aktiv me covid-19.

Rritja e rasteve me Covid-19 dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG