Lidhje

Shkodra një nga zonat më të prekura nga COVID-19


Shkodra një nga zonat më të prekura nga COVID-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Në Shqipëri një nga zonat më të prekura nga COVID-19 është Shkodra, e cila renditet e treat, pas Tiranës dhe Durrësit, për nga numri i lartë i personave të infektuar nga COVIDI. Mjekja epidemiologe Dhurata Hysa thotë se, aktualisht situata në Shkodër është e qendrueshme dhe se po i kushtohet kujdes gjendjes në shkolla, ku tashmë janë zbuluar edhe rastet e para pozitive me COVID-19.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG