Lidhje

Kosovë, 2 të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19


Kosovë, 2 të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Në Kosovë, sot autoritetet konfirmuan dy persona të vdekur si pasojë e koronavirusit dhe 104 raste të reja të të prekurve, një shifër kjo që ditëve të fundit ka filluar të rritet. Një rëndim i situatës ka nxitur shqetësimin e autoriteteve qeveritare të cilët po bëjnë thirrje për respektim të masave në mënyrë që të mos përkeqësohet gjendja në një kohë kur rajoni dhe vendet evropiane po përballen me një valë të re të të infektuarve me koronavirus.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG