Lidhje

Ditari - Pakti i ri i sigurisë mes SHBA-së, Britanisë dhe Australisë shkakton reagime nga Franca dhe Kina


Ditari - Pakti i ri i sigurisë mes SHBA-së, Britanisë dhe Australisë shkakton reagime nga Franca dhe Kina
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Pakti i ri i sigurisë mes SHBA-së, Britanisë dhe Australisë shkakton reagime nga Franca dhe Kina. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se ende nuk ka një datë për takimin e radhës me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Parlamenti i Shqipërisë miraton programin e punës dhe përbërjen e qeverisë së re të Partisë Socialiste, duke ngjallur menjëherë kritika nga opozita.

XS
SM
MD
LG