Lidhje

Ditari - Tubimi para Kapitolit, masa të rrepta sigurie


Ditari - Tubimi para Kapitolit, masa të rrepta sigurie
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Qindra policë ndodhen në gatishmëri rreth Kapitolit për të garantuar sigurinë gjatë një tubimi të mbështetësve të atyre personave që hynë me forcë në ndërtesën e Kongresit më 6 janar, në një përpjekje për të mos lejuar çertifikimin e rezultatit që shpallte fitues në zgjedhjet presidenciale demokratin Joe Biden. Në Shkodër u hap ekspozita "Martirët e Shekullit" ku pasqyrohet jeta dhe qëndresa e 28 martirëve, nga disa vende te botes. Intervistë me Sekretaren e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu e cila ndodhet për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

XS
SM
MD
LG