Lidhje

Ditari - Biden, Macron pritet të flasin lidhur me përplasjen diplomatike mes dy vendeve


Ditari - Biden, Macron pritet të flasin lidhur me përplasjen diplomatike mes dy vendeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Kryeministri australian Scott Morrison thotë se qeveria franceze duhet ta kishte ditur se Kanberra kishte "shqetësime të thella dhe serioze" në lidhje me nëndetëset franceze. Udhëheqësit botërorë do të kthehen në Kombet e Bashkuara në Nju Jork këtë javë për të diskutuar mbi përpjekjet për të luftuar ndryshimin e klimës dhe pandeminë COVID-19. Ndërsa Gjermania përgatitet të zgjedhë një udhëheqës të ri në fund të këtij muaji, ndryshimet klimatike janë në krye të axhendës.

XS
SM
MD
LG