Lidhje

Ditari - Gërdeci, Apeli vendos rihapjen e procesit për Mediun


Ditari - Gërdeci, Apeli vendos rihapjen e procesit për Mediun
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shprehet për rihapjen e procesit për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Në Tiranë, ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, e sapokthyer nga Uashingtoni, zhvillon një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Për të pestën ditë me radhë, grupe qytetarësh serbë vazhdojnë të mbajnë të bllokuar rrugët për në vendkalimet kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG