Lidhje

Ditari - BE dhe Nato, thirrje për qetësi në veriun e Kosovës


Ditari - BE dhe Nato, thirrje për qetësi në veriun e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, bëjnë thirrje për ulje të tensioneve në veri të Kosovës dhe rikthim të palëve në tryezën e bisedimeve. Situata politike dhe të sigurisë në rajon në këndvështrimin e analistit malazez Aleksander Zekoviq. Instituti për Trashëgimi Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve me seli në Shkup po vazhdon grumbullimin e dëshmive për ndihmën që shqiptarët iu ofruan hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore

XS
SM
MD
LG