Lidhje

Ditari - Von der Leyen: Nisja e bisedimeve me Tiranën e Shkupin brenda vitit


Ditari - Von der Leyen: Nisja e bisedimeve me Tiranën e Shkupin brenda vitit
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi sot në Tiranë se ajo po bën përpjekje që negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të hapen para fundit të këtij viti. Gjykata e Lartë rikthen për rigjykim në Gjykatën e Posaçme të Apelit çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në ketë emision do t’u sjellim mendimet e ekspertëve rreth ndikimit që ka patur zbatimi nga autoritetet e Kosovës së masës së reciprocitetit për targat e makinave me Serbinë.

XS
SM
MD
LG