Lidhje

Ditari - Studimi: Dhuna në familje, kërcënim për gratë shqiptaro-amerikane


Ditari - Studimi: Dhuna në familje, kërcënim për gratë shqiptaro-amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Shkalla e dhunës në familje përbën një kërcënim serioz për jetën e grave shqiptaro-amerikane, sipas një studimi që është i pari që trajton këtë çështje për këtë komunitet. Një ish- menaxhere në kompaninë Facebook dëshmon në Kongres, duke akuzuar kompaninë se ka gënjyer lidhur me luftën kundër gjuhës së urrejtjes dhe keqinformimit. Rreth 330,000 fëmijë kanë qenë viktimë e abuzimit seksual nga Kisha Katolike në Francë gjatë 70 viteve të fundit, sipas një raporti të publikuar sot.

XS
SM
MD
LG