Lidhje

Ditari - Presidentja e Tajvanit reagim të fortë ndaj Kinës


Ditari - Presidentja e Tajvanit reagim të fortë ndaj Kinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Presidejtja e Tajvanit tha se vendi i saj do të vazhdojë të forcojë mbrojtjen, për t’u siguruar që askush të mos e detyrojë të ndjekë rrugën që ka përcaktuar Kina. Më 17 tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet lokale. Zëri i Amerikës sjellë opinionin e qytetarëve dhe organizatave të shoqërisë civile për problemet me të cilat përballen disa nga komunat më të mëdha. Nisma e veçantë e një arkitekti amerikan në Gjirokastër; ndihmoi ringritjen e shtëpisë monumentale të djegur.

XS
SM
MD
LG