Lidhje

Ditari - Diasporat shqiptare, boshnjake dhe malazeze, shqetësim për veprimet e Serbisë


Ditari - Diasporat shqiptare, boshnjake dhe malazeze, shqetësim për veprimet e Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Përfaqësuesja e OSBE-së për Lirinë e Medias, Teresa Ribeiro, thirrje bashkësisë së medias dhe shtypit në Shqipëri që të angazhohen sa më mirë e më shpejt me institucionet vetë-rregulluese të lirisë së shprehjes. Intervistë Drilon Gashin, një nga nënshkruesit e një letre nga përfaqësues të diasporave shqiptare, boshnjake dhe malazeze në Shtetet e Bashkuara, dërguar përfaqësuesve të Kongresit amerikan dhe administratës së presidentit Biden ku shprehin shqetësimin për veprimet e Serbisë. Dhe tre ekonomistë, studiues në Shtetet e Bashkuara fituan çmimin Nobel 2021 në ekonomi. .

XS
SM
MD
LG