Lidhje

Ditari - Pritshmëritë e qytetarëve para zgjedhjeve lokale në Kosovë


Ditari - Pritshmëritë e qytetarëve para zgjedhjeve lokale në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

FMN-ja thotë se përpos rrimëkëmbjes së fortë, ekonomia shqiptare përballet me sfidat e investimeve efikase, si edhe uljen e deficitit dhe borxhit publik. Në Tiranë, shumica socialiste në parlament ra dakord të miratojë kërkesat e opozitës për të ngritur komisione hetimore parlamentare lidhur me zgjedhjet e përgjithshme dhe ndërtimin e inceneratorëve, por hodhi poshtë atë për hetim për veprimet e qeverisë lidhur me kompaninë Beketi. Në prag të zgjedhjeve të pushtetit komunal në Kosovë, qytetarët dhe organizatat e shoqërisë flasin për pritshmëritë e tyre nga këto votime.

XS
SM
MD
LG