Lidhje

Ditari - Zgjedhjet lokale në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut


Ditari - Zgjedhjet lokale në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Kosova mban zgjedhjet për pushtetin lokal, marrin pjesë kandidatët e 89 subjekteve politike. Vëzhguesit thonë se procesi në të gjithë vendin ishte i qetë dhe pa incidente të mëdha. Maqedonia e Veriut voton për të zgjedhur kryetarët e 80 komunave dhe të qytetit të Shkupit si njësi e veçantë administrative.

XS
SM
MD
LG