Lidhje

Ditari - SHBA dhe BE, mbështetje për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE


Ditari - SHBA dhe BE, mbështetje për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian thonë se do të forcojnë më tej angazhimin e tyre për Ballkanin Perëndimor, në mbështetje të përparimit të rajonit drejt integrimit evropian. Organizata vendase e ndërkombëtare mirëpresin vendimin e kompanisë Kelkos Energy për të tërhequr paditë për shpifje ndaj dy veprimtarëve për mbrojtjen e mjedisit në Kosovë. Zëvendës kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç flet në një intervistë për Zërin e Amerikës, lidhur me situatën në vend dhe vizitën e tij në Uashington.

XS
SM
MD
LG