Lidhje

Ditari - Përballja e Kosovës me sulmet kibernetike


Ditari - Përballja e Kosovës me sulmet kibernetike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Kosova, ashtu si vendet e tjera të botës, përballet me sulme kibernetike, posaçërisht në fushën e komunikimeve elektronike, sipas zyrtarëve të Agjencisë së Shoqërisë së Informacionit. Banka Botërore thotë se Shqipëria dhe Kosova rregjistruan një rimëkëmbje të fuqishme të ekonomisë së tyre pas frenimit që pësuan vitin e kaluar për shkak të pandemisë Covid 19. Në Maqedoninë e Veriut po bëhet vaksinimi me dozën e tretë përforcuese të kompanisë Pfizer për personat me sëmundje shoqëruese dhe për ata të cilët kanë marrë më parë dy dozat e vaksinave kineze.

XS
SM
MD
LG