Lidhje

Ditari - Mungesa e ilaçeve, një sfidë më shumë për familjet e fëmijëve me leuçemi


Ditari - Mungesa e ilaçeve, një sfidë më shumë për familjet e fëmijëve me leuçemi
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Në Shqipëri autoritetet vendosën që të aplikohet doza e tretë e vaksinës kundër COVID-19 për qytetarët mbi 60 vjeç, si dhe uljen e moshës së lejuar për vaksinim. Në Shqipëri, familjet me fëmijët e sëmurë nga leuçemia po përballen me vështirësi të shumta prej mungesës së ilaçeve jetike. Forcës së Sigurisë së Kosovës i bashkohen 180 pjesëtarë të rinj, në kuadër të rritjes së kapaciteteve të kësaj force.

XS
SM
MD
LG