Lidhje

Ditari - Vazhdojnë debatet brenda PD-së në Shqipëri


Ditari - Vazhdojnë debatet brenda PD-së në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Në Shqipëri, Partia Demokratike e opozitës është përfshirë në një debat të brendshëm lidhur me autoritetin drejtues të partisë më të madhe opozitare. Studiues nga Shqipëria, Mali i Zi, Kosova dhe Lugina e Preshevës, theksojnë nevojën e bashkëpunimi më të gjerë të shqiptarëve në Ballkan. Agjencia për Mbrojtjen e të Dhënave Personale në Mal të Zi thotë se Instituti i Shëndetit publik shkeli ligjin kur publikoi emrat e disa personave të vetizoluar si pasojë e pandemisë COVID-19.

XS
SM
MD
LG