Lidhje

Ditari - Kosovë: Rritje e numrit të grave të prekura nga kanceri i gjirit


Ditari - Kosovë: Rritje e numrit të grave të prekura nga kanceri i gjirit
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Tetori shënon muajin e ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit, rastet e të cilit janë rritur në Kosovë. Në Shqipëri Ministria e Financave dhe Ekonomisë thotë se dy objektivat kryesore të Projekt buxhetit të vitit 2022 janë konsolidimi i rimëkëmbjes ekonomike dhe i qëndrueshmërisë fiskale të vendit. Shtetet e Bashkuara së shpejti do të lejojnë hyrjen në vend përmes transportit ajror të shtetasve të huaj, që janë plotësisht të vaksinuar, ose atyre që paraqesin një test negativ për COVID-19 të bërë brenda 24 orëve para udhëtimit.

XS
SM
MD
LG