Lidhje

Ditari - Tiranë, ekspozitë për 75 vjetorin e largimit të Misionit Amerikan nga Shqipëria


Ditari - Tiranë, ekspozitë për 75 vjetorin e largimit të Misionit Amerikan nga Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel përplasje lidhur me çështjet që duhet të diskutohen Ekspozitë në Tiranë, me rastin e 75 vjetorit të largimit të misionit amerikan nga Shqipëria pas vendosjes së regjimit komunist. Ekspertët në Mal të Zi ngrejnë shqetësime se erozioni, ndërtimet pa kriter dhe materialet inerte në grykëderdhjen e lumit Buna po rrezikojnë një prej ishujve më të bukur në bregdetin e Malit të Zi.

XS
SM
MD
LG